Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Mikrofon k počítači

Jak si vyrobit Mikrofon k PC

Budeme potřebovat:

-          Asi 2m stíněného vodiče

-          Stereofonní konektor jack 3,5 mm

-          Elektretový mikrofon – lze koupit v Praze v GMe

-          Pájku, šroubovák, kleště…

Jak na to:

Schéma zapojení je na obrázku. Není to nic složitého. Jediné co nesmíte pokazit, je to, že musíte správně zapojit ten elektretový mikrofon. Mínus by měl být vyvedený na vývodu, který je vodivě spojen s jeho plechovým obalem. Plus je ta ploška/vývod který není spojen s kostrou.Pokud ani jeden vývod není spojen s kostrou, prostě stejně někde musí být označený plus. To musíte poznat. Konstrukce není složitá, chce to jen trpělivost, zvláště při pájení mikrofonu (ne dlouho!!!rychle a pořádně!) a konektoru, který vám bude naschvál ujíždět před pájkou po stole. tady pomohou kleště. Ale pozor ať to nerozmáčknete! Tady je schéma, jak jednoduché:

Jediné co tomu chybí je asi mechanická konstrukce, na které bude mikrofon držet. To nechávám na Vás. Při pečlivé práci to MUSÍ fungovat na první zapojení. Je pravda že jsem to zatím nezkoušel zapojit ale je to tak primitivní že to fungovat musí. Až to o víkendu sestavím, tak sem přidám i pár fotek jak celé konstrukce, tak detaily toho elektretového mikrofonu aby bylo vidět jak jsem se dopracoval k tomu, kde to má plus.
Celá konstrukce vyjde určitě levněji než kdybyste to koupili hotové. Stejnak je to stejně zapojené. Mechanický držák ani snad řešit nemusíte. Pokud v ovládacích panelech nastavíte hlasitost mikrofonu na maximum, a mikrofon připevníte ze strany monitoru, tak jeho citlivost bud zaručeně postačovat na to aby tam byl slyšet někdo z vedlejší místnosti.