Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Windows 7 (Vienna)

Windows 7

Nástupce Visty? Windows tentokrát pro své označení operačního systému zvolil raději pořadové číslo "7". U XP to byl Whistler a u Visty Longhorn. První várka informací o tomto OS se objevila na konferenci PDC 2008. Do té doby nikdo moc toho o tomto novém OS ani moc nevěděl. Windows 7 už rozhodně nebude takový skokem, jako byla Vista pro Xpéčka. Tento operační systém lze čekat v červnu příštího roku.

A teď k pár novinkám, které se zde objevily:

1, snížení času k nabootování systému ( čas, za který naběhne OS)

2, miniaplikace budou integrovány do shellu a na prac. Plochu

3, funkce prewiev desktop a peek into desktop, pomocí této aplikace se podíváte přes okno na prac. plochu

4, vylepšená kalkulačka

5, Windows Media Player  12

6, programy Mail Photogallery a Movie Maker

7, aby jste mohli používat poštovního klienta, budete nuceni si doinstalovat sadu Windows Live Wave 3

8, v průzkumníkovi nový ovládací prvek Libraries, knihovy, lepší organizace dokumentů

9, funkce Federated Search- prohledávání obsahu napříč disky

10, funkce Instant On, umožnující přejít ze stavu úplně vypnutého PC do stavu, kdy bude schopen provádět některé specifické možnosti

11, nový Wordpad  a Malování

12, zdokonalen Bluetooth

13, centrum Device Stage, které by mělo být centrem zařízení

15, Action Center, který vyřeší problémy s OS

16, prvek Platy To, který umožní přehrávat multimédia na libovolném zařízení

17, tisk dokumentů přes internet

18, Windows Azure, umožní tvořit vývojářům aplikace

19, nová verzen Net Frameworku 4,0

20, Vienna bude schopna obsloužit až 256 procesorů

21, lepší práce s uloženými hesly

22, panel pro nastavení obrazovky

23, vylepšená správa témat

24, podpora dotykových obrazovek

 

Pro více informací o zcela novém OS se koukněte na:

http://www.windowsteamblog.com

 

Piráti se tentokrát opravdu vyznamenali. Umístili na internet ranou verzi operačního systému Windows 7, který si tak může stáhnout prakticky kdokoliv. A desetitisíce lidí už tak učinily.

Nechcete o něm jenom číst a máte zájem vyzkoušet operační systém Windows 7 na vlastní kůži a oči? Kromě jakési legitimity vám v tom nic nebrání. Pokračovatel rozporuplně přijatých Windows Vista už pár dní koluje internetem a zájem lidí je pochopitelně značný. A to přesto, že raná verze Windows 7 jim toho moc nepřinese, a když, tak zejména pocity spojené se zklamáním a samozřejmě i nejrůznější trable s kompatibilitou.

Rozhodně nejde o verzi pro běžné použití, na to je aktuální build až v příliš rané fázi vývoje, respektive je stále velmi nevyladěn, jelikož díky tomu, že staví na jádru Windows Vista, jsou základní kameny pevně stanoveny.

Windows 7 koluje zejména na "peer to peer" sítích. Velké oblibě se těší torrenty ze serverů Mininova či PirateBay. Z trendů se dá vysledovat větší zájem o 32 bitovou než 64 bitovou variantu. Ať už ale stáhnete jakoukoliv, připravte se na nejrůznější problémy, takže doporučujeme spíše vyčkat oficiálního uvedení na trh někdy v druhé polovině příštího roku. Nehledě na to, že nebudete muset mít černé svědomí.

Los Angeles 29. října (ČTK) - Operační systém Windows 7, který americký Microsoft připravuje jako následníka po systému Vista, bude pracovat rychleji a snáze než s Vistou. Uvedl to Microsoft s tím, že nový operační systém má odstranit omyly Visty, které zklamaly mnoho uživatelů nejčastějšího operačního systému na světě.

Testovací verzi Windows 7 chce Microsoft spustit počátkem příštího roku. Mezi jejími funkcemi bude technologie pro dotekové displeje a možnosti, jak dát systému osobitější ráz. Operační systémy od Microsoftu řídí chod 90 procent osobních počítačů na světě.

Vista sklidila velkou kritiku za to, že nebyla příliš kompatibilní s některým hardwarem. O její pomalé spouštění opřel svou marketingovou kampaň rival Apple. Účelnost tradičních Windows navíc zpochybňují kvanta softwarových aplikací, které se dají získat po internetu.

Microsoft proto změnil postoj a rozhodl se hodnotit úspěch podle pozitivních zkušeností uživatelů. Předtím pro něj byla důležitější technická stránka věci.

"Nejlepší technické řešení nefunguje pokaždé," říká Julie Larsonová-Greenová, vice prezidentka Microsoftu, která dohlíží na vývoj Windows 7. Jako příklad uvedla souboj videokazet Betamax a VHS na přelomu 70. a 80. let, který vyhrál technicky méně dokonalý systém VHS.

"Obecně se má za to, že je Vista pošramocená značka," uvedl analytik Morningstar Toan Tran. Microsoft se proto uchýlil k filozofii, podle níž je nejlepším řešením jednoduchost.

Vista šla do prodeje v lednu minulého roku a od té doby se k ní prodalo přes 180 milionů licencí. Manažeři Microsoftu ale přiznávají, že se do Visty vkládaly přehnané naděje a výsledek nesplnil očekávání. U Windows 7 by se to nemělo opakovat.

Nový operační systém bude mít na hardware stejné požadavky jako měla Vista, aby si uživatelé nemuseli kvůli Windows 7 kupovat nová zařízení. Microsoft také uvádí, že již vyřešil problémy s kompatibilitou systému s dalším zařízením, napsala agentura Reuters.