Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Stavíme počítač

Stavíme počítač

Zde by jsem vám chtěl přiblížit stavbu počítače. Bohužel fotodokumentaci nemám, kdyby někdo nějaké fotky měl, budu mu moc vděčný.

 

Po rozbalení zakoupených komponent položte základní desku na rovnou podložku. Procesor AMD natočte tak, aby byl vyznačený trojúhelník v zákrytu s trjúhelníkem na desce, jinak do patice nezapadne. Procesor Intel také nejde jinak otočit, musí zapadnout do drážek v patici. Pokud není teplovodivá pasta nanesena již na chladiči tak ji naneste na procesor a rozetřete na co nejtenčí vrstvičku. Zde tvrzení "čím více, tím lépe" rozhodně naplatí. Pokud je základně chladiče menší než procesor, naneste pastu na ni. Po té opatrně na procesor nasaťte chladič, zahákněte sponu aby chladič procesoru na desce pevně držel. Čtyř pinový konektor větráčku zapojte do odpovídajícího slotu na základní desce. Pokud bude mít ventilátor nebo deska konektor pouze třípinový tak ventilátor pojede tak poze přijdete o pulzní regulaci, stále však půjdou otáčky ventilátoru regulovat napětím.

Paměťové moduly (paměť RAM) zapojte podle manuálu k základní desce aby pracovali v dualním režimu (na nekterých deská je to značeno vě sloty stejné barvy) což přináší višší datovou propustnost. Zde jsou tak zapojeny poznáte po startu kde ve výpisu bude napsáno buď single channel nebo dual channel. Nezapomeňte je pořádně zatlačit dokud páčka nezaklapne.

Tímto jsme zdárně ukončli první část, a přejdeme k počítačové skříni. Nemáte-li ve skříni již zabudován zdroj, přišroubujte ho pevně čtyřmi šrouby. Ze skříně v zadu vyloupněte původní zálepku zadních portů a nahraďte ji záslepkou z příslušenství základní desky. Nezapoměňte vylomit překážejíci plíšky aby porty nic nezakrývalo.

Podívejte se důkladně na základní desku a prostudujte kde má otvory pro uchycení k počítačové skříni. Do skříně pak podle toho našroubujte distanční sloupky nebo nacvakněte úchytky. Opatrně položte základní desku do skříně, nejdříve nasaďte zadní porty a zkonrolujte zde jsou všechny přístupné. Nezapoměňte desku přišroubovat. Desku můžete ještě osadit grafickou kartou. Vyžaduje-li grafická karta vlastní napájení, nezapomeňte zapojit příslušný konektor.

Do některé z předních 3,5" pozic zasuňte pevný disk a pevně ho přišroubujte.

Pro instalaci mechniky valoupněte z čela skříně 5,25" záslepku a do vzniklé pozice zasuňte mechniku a přišroubujejte ji tak aby nevičnívala. Totéž proveďte u předních 3,5" pozic kam například umístěte čtečku paměťových karet nebo regulátor ventilátorů.

Nyní máme všechny komponenty zapojeny a nezbývá nic jiného než je správně propojit ze základní deskou a zdrojem. Přímo na desce i na kabelech je vyznačeno co kam patří. Pokud si nebudete vědět rady koukněte do manuálu. Nejdříve zapojte tlačítka "reset" a "power" dále ještě LED diody činosti pevného disku a zapnutí počítače. Pokud led zapojíte na opak tak nebudou svítit. Podle manuálu zapojte přední USB porty, a audio konektor. Poté zasuňte bílí 80 žilkový do konektoru základní desky. Druhý její konec zapojte do mechniky a třetí připevněte k pevnému disku. Zbývá zapojit napájení, to je na Vás jak si to uspořádáte aby šli kabely hezky svázat. Tuto část nepodceňujte, nepořádek v kabelech může mít za následek zastavení větráčku nebo zhoršení koloběhu vzduchu.

Tím jsem ze stavbou počítače u konce. Nyní počítač poprvé zapnětě a zkontrolujte zda všechno sprábně funguje tak jak má, hlavně zkonrolujte větráčky. Ještě nastavte v BIOSu správně všechny věc. Pokud si nebudete vědět rady napište administrátorům, rádi Vám poradí. Nainstalujte operační systém a můžete si užívat vlastnoručně postaveného počítače.

 

Neručím za škody způsobené Vaší neopatrností nebo neznalostí!

 

 

Doufám že se článek líbil a že ho taky prakticky využijete!!