Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Nezobrazování loga Windows při spouštění PC

Nezobrazování loga Windows při spouštění PC

Chcete, aby se při spouštění počítače nezobrazovalo logo Windows. Start počítače se tím urychlí, a navíc uvidíte případná dosovská? chybová hlášení.
Tip:
Grafický režim během startu systému můžete vypnout úpravou systémového souboru BOOT.INI. Aby se soubor zobrazil, je třeba v Průzkumníkovi v nabídce Nástroje -Možnosti složky -vybrat záložku -Nastavení ? a v části Typy souborů -pod Skryté soubory a složky -zaškrtnout Zobrazovat skryté soubory a složky ?. Soubor, který se nachází v kořenovém adresáři pevného disku (nejčastěji C:?), pak otevřete v textovém editoru. V části [operating systems]? najdete u každého nainstalovaného operačního systému řádek, který končí záznamem /fastdetect?. Přidejte na konec řádku u příslušného operačního systému hodnotu /noguiboot?:

multi(0)disk(0)rdisk(0) partition(1)WINNT=?Microsoft Windows 2000 Professional? /fastdetect /noguiboot

Tuto možnost můžete v souboru BOOT.INI nastavit pro každý operační systém zvlášť. Po uložení a zavření souboru se změny projeví při dalším spuštění systému. Pro úplnost, rychlejší spouštění systému závisí především na výkonu procesoru, množství paměti, rychlosti disku a grafické karty. V každém případě však po zrušení loga uvidíte během spouštění systému případná chybová hlášení, která se za ním jinak ukrývají. To může být záchrana například při konfliktu ovladačů.