Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Zapínání a vypínání služeb a procesů

Zapínání a vypínání služeb a procesů

Hry nebo náročné výpočty potřebují veškeré systémové zdroje. Pomocí dávkového souboru můžete všechny služby a procesy cíleně zapínat a vypínat.
Ukončení služeb dávkovým souborem
Otevřete Poznámkový blok a napište tento příkaz:
Net Stop "Automatické aktualizace"
Soubor pak uložte s koncovkou .BAT. Můžete ho rozšířit o další služby uvedené v tabulce. Poklepáním na soubor ukončí Windows všechny služby, které jsou v něm uvedené. Vytvořte si ještě jeden dávkový soubor se stejnými službami, pouze před název služby napište "net start". Poklepáním na tento soubor zase všechny služby spustíte.
Ukončení procesů jedním příkazem
Profesionálové pomocí dávkového souboru ukončují i procesy. Když se ve Správci úloh podíváte na záložku "Procesy", zjistíte, kolik jich ve vašem počítači na pozadí běží. K jejich ukončení jedním dávkovým souborem budete potřebovat program PSKill. Najdete ho na internetové stránce www.sysinternals.com. Po jeho nainstalování vložte do dávkového souboru např. příkaz:
C:Program Filespskill Pskill.exe trillian.exe
Tento příkaz ukončí komunikační program Trillian. Stejně to funguje i u dalších procesů. Ale pozor - nemůžete jen tak ukončit libovolný proces probíhající na pozadí. Jaké procesy se za jednotlivými zkratkami skrývají a zda je můžete bez obav vypnout, se dozvíte např. v přehledu na internetové stránce www.reger24.de.