Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Zjištění hesla ve Windows XP

Zjištění hesla ve Windows XP

Způsobů, jak se dostat k heslem zabezpečenému uživatelskému účtu ve Windows XP i bez něj, je několik. To se může hodit zejména v situacích, kdy heslo zapomenete a potřebujete do systému za každou cenu.

  1. Zanesete počítač do specializované firmy, kde připojí Váš pevný disk k jinému pc a důlešité data Vám přetáhnou. Většinou bývá velmi drahé. Je taky mošné še vyušijí stejné finty kterou za několik okamžiků uděláme my. Nebo úplně jinak...
  2. Stáhněte si jedno užitečné Live CD a uděláte si to samy v teplíčku domova.
Já osobně jsem sáhnul po 2. variantě.

Takže jak na to?

Stáhneme si Òphcrâck který je navíc zadarmo. Není to program v pravém slova smyslu. Jedná se o Live CD Linuxu (SLAX6). Až budete mít iso obraz stáhnutý tak ho vypalte na CD.

Jde se na věc...


Aby jste mohli Òphcrâck spustit musíte mít zapnuté bootování z CD-ROM. Tedy v biosu najděte "First boot device" a nastavte na "CD-ROM" pokud jste tam CD-ROM neměli a měli jste tam "hard disk (tu je číslo - většinou 1 nebo 2)", tak zkrátka vše posuňte o jeden řádek dolů (potom když to nenajde boot medium na CD-ROM pokračuje dál a dál - proto tam nezapoměnte dát ten pevný disk, jinak by se Vám operační systém nemusel spustit. nebojte se, když to blbě nastavíte a nepůjde to, tak to v biosu můžete zpravit - zde není žádné riziko).

Už se to startuje

Pokud se Vám to povedlo tak po zastčení disku do mechaniky a restartování PC se začne načítat jádro linuxu. Od teď se jenom dívejte... budete si připadat jak v nějakém akčním filmu, po načtení linuxu se automaticky spustí Òphcrâck (nyní si aspoň tak trochu můžete připadat jako "hacker"). Systém s jedním heslem mi to udělalo za 10 min (záleží hlavně na rychlosti CPU a velikosti paměti RAM).

Problémy?

může se stát že místo hesla se tam napíše /EMPTY/ - znamená to že bud heslo není zadáno, nebo mám více jak 14 znaků a nebo obsahuje jiné znaky než 0-9 a A-Z (ano čtete správně - háčky a čárky to nezvládá - ani speciální znaky např.: /."! atd.)

Máme heslo, máme radost, máme přístup k systému!!

Pokud se vše zdařilo, tak tam ted máte napsané heslo, tak si ho zapamatujte nabo napište a hurá naspuštění systému! (nezapoměňte vyndat CD z mechaniky).

Toto není návod jak se dostat někomu cizýmu do počítače! Je to jenom pro osobní užití!


Doufám že se článek líbil!