Rady, Tipy a Triky na PC

Témata

Návšťěvnost

TOPlist

Osobní pomoc s PC

ICQ     385568425              -385-568-425

Telefon - 774 942 828 ONLINE

Zrychlení Vašeho PC

Jak na pomalý počítač

Zdá se Vám, že Váš počítač ztrácí na výkonu, je čím dál tím pomalejší a není to co býval dřív?

Příčin může být hned několik.

·         Je spuštěno zbytečně moc aplikací, které zrovna nepoužíváme

·         Pokud máte počítač staršího data výroby, může to být způsobenou vizuálními styly a různými efekty

·         Mohou být zaneřáděné registry vašeho Windows-odpad po odinstalování programů, poškozená knihovna DLL, různá havěť z internetu, jako je cookies atp.

·         Neuspořádané programy atp. na pevném disku Vašeho počítače, fragmentované soubory

·         Virtuální paměť může být špatně nastavena

 

Spuštěné aplikace – Můžeme nastavit v registru Windows, nebo použít Windowsáckých nástrojů. Klepneme na tlačítko Start->Spustit->do psacího řádku v píšeme heslo: msconfig. Objeví se Vám tabulka „Nástroj pro konfiguraci systému“. Poklepeme na tlačítko „Po spuštění“, kde se nám zobrazí programy a aplikace, které se automaticky spustí po nastartování systému. To je právě jedna příčina pomalého startu a chodu PC. Teďka odškrtneme(odznačíme) aplikace, které nejsou potřeba pro správný chod PC. Takže pokud používáte QIP, ICQ, Mirandu, Skype a jiný komunikační program, tak to můžeme bezstarostí odškrtnout. To samé platí o Antivirech, které taktéž můžete vypnout, ale při spuštění PC je manuálně zapněte! Pro laiky a nezkušené uživatele můžete použít některý z čistících a servisních programů. Např.: CCleaner, RegCleaner, AshampooWinOptimizer…Všechno to jsou free programy. Někde je ovšem zapotřebí registrace. Programy by měli být v češtině, ale doporučuji před použitím takovýchto programů provést Bod obnovení systému.

 

 

Vizuální styly a efekty – Ten, kdo má PC staršího data výroby doporučuji vypnout zbytečné efekty a zkrášlována, které nejsou pro chod PC důležité. Vypnout je můžeme pomocí tlačítka Start->Ovládací panely->Systém->Upřesnit->(Výkon)Nastavení->Vizuální efekty.Tam doporučuji zaškrtnou Systém Windows zvolí nejlepší… .

 

 

Registry Windows – Jsou desítky programů, které dokáží vyčistit registry od všeho nepořádku. Jedním takovým programem je třeba CCleaner . Úplně jednoduše a a beznámahy pročistíte registry. Program  je v češtině, takže by neměl být problem v práci sním. Doporučuji před každým čištěním udělat Bod obnovení systému. Mohlo by se stát, že zmažete něco, co byste smazat nechtěli.

 

 

Nepořádek na HDD – Pokud máte na harddisku nepořádek, neuspořádané soubory, HDD také občas zachrčí, tak by jsme mu měli trošku pomoc. Asi nejvhodnějším programem na defragmentaci disku je program AshampooWinOptimizer . Tento program vyřeší stabilitu a a výkon system v podstatě za nás.

 

 

 

Virtuální paměť – Doporučená velikost paměti je 1000MB. Stačí kliknou na Start->Ovládací panely->Systém->Výkon(nastavení)->Upřesnit->Změnit. Objeví se Vám tabulka „Virtuální paměť“ Počáteční velikost nastavíme na 1000MB a největší velikost také na těch 100MB. Klikněte nastavit a po té OK.

 Pro uložení změn restartujte PC. Po nastartování PC se koukněte, zda-li je nastavení opravdu uloženo.

 

Pozn.: Před každou změnou v systému doporučuji udělat Bod obnovení systému.

 

Za jakékoliv požkození PC nenese web www.pcportal.wgz.cz žádnou odpovědnost. Vše je na vlastní nebezpečí!